Adilcevaz Onkoloji Hastanesinin Sıfır Atık Projesi
31 Aralık 2020

                                                                   ADİLCEVAZ ONKOLOJİ HASTANESİNİN SKS VE SIFIR ATIK PROJESİ KAPSAMINDA YERİNDE DEĞERLENDİRMESİ

             Müdürlüğümüz Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı ve İl Kalite Koordinatörlüğü işbirliği ile Adilcevaz Onkoloji Hastanesinde “Sağlıkta Kalite Standartları_6” gereğince Bakanlığımız Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda öz değerlendirmeleri yapılmıştır. Bu bağlamda yapılan öz değerlendirmelerde standart ve göstergelerle ilişkili iyileştirme çalışmalarına katkı sağlanmış ve yerinde eğitimler verilmiştir. 
Aynı zamanda Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından projelendirilerek tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşların “Sıfır Atık Projesi” kapsamında belgelendirilmesi ile ilişkili yürütülen çalışmanın neticesi olarak, 50 yataklı ilçe hastanemizin değerlendirmesi tamamlanmıştır. Bu bağlamda “sıfır atık belgesi” alabilmek için hızla çalışmalar başlatılmıştır. 
Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Hüsnü Demirci de sağlık tesisinin hizmetlerini yerinde incelemelerde bulunmuş olup, bu zorlu süreçte özenle hizmet veren sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletmiştir.  
@T.C. Sağlık Bakanlığı
@Sağlıkta Kalite, Akreditasyon ve Çalışan Hakları Dairesi Başkanlığı
@Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü
#SıfırAtıkBelgesi
#SıfırAtıkProjesi  • KamuDh2.jpeg
  • KamuDh3.jpeg
  • KamusDh1.jpeg