overlay

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Zorunlu Yaz Staj Başvuruları

Bitlis İl Sağlık Müdürlüğü’ne Bağlı 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Zorunlu Yaz Staj Başvuruları(21.06.2021-01.07.2021)Başlamıştır.


2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Zorunlu Yaz Stajı 05.07.2021 Tarihinde Başlayacak-23.08.2021 Tarihinde Sona Erecektir.

 

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Staj/Mesleki Beceri/Mesleki Eğitim Başvuru Şartları 
•           Başvurular Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı
 (https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılır. E-posta ya da faks ile başvurular kabul edilmemektedir. 
•           Eksik belge ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. 
•           Başvuru evraklarının teslimi ile başvuruda bulunulması staj talebinin kabul edildiği anlamını taşımamaktadır. 
•           Başvuru talepleri kontenjanlarımız dahilinde değerlendirmeye alınacak olup değerlendirme sonucu resmi yazı olarak başvuru sahibine dilekçesinde belirtmiş olduğu e-posta adresine bildirilecektir. 
•           Staj program dönemi, stajyer tarafından seçilerek Başvuru formunda belirtilecektir. Başvuru yapıldıktan sonra staj tarihleri değiştirilemez. 
•           Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı kurum/kuruluşlarımızda 2020-2021 Eğitim Öğretim Döneminde Mezun olacak ve zorunlu stajı olan öğrenciler kabul edilecek olup; Gönüllü staj başvuruları kabul edilmemektedir. 
•           Öğrenci ve Çalışan Sağlığı da göz önüne alınarak sadece sağlık alanında eğitim-öğretim gören öğrencilerin staj kabulleri yapılacaktır.
•Kariyer Kapısı Çevrimiçi Platformu üzerinden yapılan staj başvuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından değerlendirilmiş olup aday stajyer inceleme, teklif ve staj onay işlemleri Müdürlüğümüzce yürütülmektedir. Bu aşamada öğrencilerin söz konusu platform profillerini aktif bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir.

•Ayrıca teklif aşamasından sonra staj talepleri sistem üzerinden onaylanan öğrencilerin uygulama eğitimine başlamadan önce staj başvuru evraklarını eksiksiz bir şekilde fiziki olarak staj yapacakları sağlık tesisine teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuruları kabul edilenler ayrıca: 

            1-Öğrenci Belgesi 
            2-Kimlik fotokopisi 
            3-İkametgâh Belgesi 
            4-Zorunlu Staj Başvuru Formu  (Mutlaka okul tarafından onaylanmış olacak, onaysız formlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.) 
            5-Staj talebini bildirir dilekçe veya üniversite üst yazısı 
            6-Sigorta Primlerinin okul tarafından yatırılacağını beyan eden belge. 
Belgeleri teslim etmek zorundadırlar. Aksi takdirde staja başlayamazlar. 

Staj ile ilgili Evraklar Aşağıdaki  Linkte yer almaktadır.

1-Staj Seferberliği Uygulama Yönergesi.pdf
2-Staj Sözleşmesi.pdf
3-BAŞVURU EVRAKLARI.pdf


SADECE SAĞLIK BÖLÜMÜNDE ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLER STAJA KABUL EDİLECEKTİRNot: Staj İçin ayrıntılı bilgiye linke tıklayarak  ulaşa bilirsiniz.
       Staj için başvuru linkimize tıklayarak ulaşabilirsiniz.