overlay

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI BİTLİS DEVLET HASTANESİ'NDE VE TATVAN DEVLET HASTANESİ'NDE "KRONİK YARA BAKIM BİRİMİ" HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.

MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI BİTLİS DEVLET HASTANESİ'NDE VE TATVAN DEVLET HASTANESİ'NDE "KRONİK YARA BAKIM BİRİMİ" HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.

                Ülkemizde, günümüz ihtiyaç ve beklentilerine uygun sağlık hizmet sunumu için; çeşitli nedenlerle doku bütünlüğünün bozulması sonucunda belirli bir süre içinde iyileşmeyen ve genellikle tekrar eden kronik yara ve/veya diyabetik ayak ile başvuran hastaların teşhis ve tedavi sürecini gerçekleştirmek, oluşabilecek komplikasyonları önlemek/azaltmak üzere kamu sağlık tesislerinde klinikler arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla; Kronik Yara Bakımı Birimlerinin oluşturulmasına ihtiyaç duyulmuştur.

                Bu bağlamda Müdürlüğümüze bağlı, AII rolünde yer alan Tatvan Devlet Hastanesi'nde ve B rolünde yer alan Bitlis Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanına bağlı olarak Kronik Yara Bakımı Birimleri oluşturulmuş olup, 1 Temmuz 2021 itibari ile hizmet vermeye başlamıştır. Bitlis Devlet Hastanesi'nde hafta içi Çarşamba ve Cuma günleri; Tatvan Devlet Hastanesi'nde ise hafta içi salı günleri hizmet vermekte olup, MHRS üzerinden randevu alarak muayene olabilirsiniz.

                Tüm vatandaşlarımıza önemle duyurulur.

 

@Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü

@Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

#KronikYaraBakımBirimi

@Bitlis Devlet Hastanesi

@Tatvan Devlet Hastanesi  • kronik (3).jpeg
  • kronik (2).jpeg
  • kronik (1).jpeg